Breza.cz

Sportovní hřiště

Závlahové systémy se stávají nedílnou součásti sportovišť. Například pro golfové hřiště bychom hledali jiné řešení jen velmi těžko. Kvalitní závlahu potřebují i jiná sportoviště. Zejména ty, kde se hraje na zeleném pažitu, ale ani tenisová antuka nepohrdne kvalitní závlahou.

Hlavní výhodou automatické závlahy na sportovišti bývá radikální úspora vody spojení s kvalitní péčí o sportoviště, které může být díky závlaze i déle a efektivněji používáno.

Realizace závlahy na sportovišti je samozřejmě náročnější na realizaci. V tomto případě je pro kvalitní realizaci co nejvíce podkladů. Zejména se jedná o plán pozemku, na kterém jsou podrobné údaje o rozložení prvků.(cest, budov, sadby apod.) Důležitá informace je i profil pozemku, místa vedení inženýrských sítí apod.

Hlavní faktor je však vodní zdroj a jeho kvalita a parametry. Zdroj vody bývá zásadní pro správnou realizaci zavlažování. Mnoho zkušeností jsme v tomto oboru získali při realizaci závlahového systému golfového hřiště Golf & Country Club Mstětice.